Zakrývací plachty – ochrana před sluncem

Ukládání věcí do beden patří k oblíbeným způsobům, jak dlouhodobě skladovat nejen doma na zahradě. Často se však zapomíná, že potřebují ochranu před vnějšími vlivy. Mimo jiné by na ně nemělo svítit slunce, což zajistí zakrývací plachta.

Zvláště pokud jsou na stěnách beden mezery propouštějící světlo může přímý sluneční svit rychle znehodnotit uchovávaný obsah. Neprůsvitná krycí plachta je v takovém případě ideálním řešením, protože přes ni neprojde jediný paprsek.

Nechte si sešít plachty dohromady

Při výběru zakrývací plachty hraje důležitou roli její velikost. Předem si zjistěte, kolik beden, a o jakých rozměrech, potřebujete zakrýt. Vybírat můžete z univerzálních rozměrů, nebo si nechat vyrobit plachtu na míru.

Chcete-li zakrýt větší množství krabic, které zabírají i desítky metrů prostoru, nechejte si sešít více velkých plachet dohromady.

V případě výroby na míru je taktéž vhodné výrobci sdělit, pro jaké konkrétní účely plachtu využijete. Někdy stačí slabší vrstva, ale třeba při celoročním skladování přijde vhod silnější plachta s vyšší hmotností.

Slunce proniká i do sklepa

Nejdůležitější je venkovní ochrana před sluncem, ale někdy by se krabice měly plachtou zakrývat i ve vnitřních prostorech. Do sklepa či garáže s okny sluneční svit proniká s menší intenzitou, ale po delší době má na nezakryté předměty stejný dopad jako při venkovním skladování.

Ochrana před deštěm a mrazem

Výhoda je, že zakrývací plachta nebrání jen průniku slunečního svitu, ale také dalším nepříznivým vlivům počasí. Obsah beden uchrání před deštěm, mrazem i vlhkostí. Zabijete tak více much jednou ranou.